Кожна система має свою назву клампів у вигляді, кольорів, букв та цифр, що допомагає відрізняти їх один від одного. Системи пропонують свої інструкції щодо використання, де ви і можете знайти правила застосування того чи іншого клампу.
Основні ознаки
Крила. Існують - w(wringle) безкрилі та клампи з крилами. Мезіальні крила - виконують функцію репозиції кофердаму, але заважають кільцю та клину, в такому випадку краще ізолювати групою. Або індивідуалізувати кламп, прибравши мезіальні.
B (Brinker) - у брінкера більш апікально орієнтовані щічки, що надає глибшу ретракцію.
В деяких клампах є різниця в розмірі щічок. Велика щічка завжди знаходиться на вестибулярній поверхні, маленька щічка - орально. Але конструктивна особливість №138/139 - навпаки.
Рівень щічок також може відрізнятись. Маленька щічка розташована апікальніше, бо в більшості випадків ясна з щічної сторони знаходяться більш апікально. Але якщо наявна рецесія і тд., то можна встановити навпаки.
Активний/пасивний кламп - активним клампом вважається той, у якого щічки розташовані апікально, це дає змогу добре зафіксувати кламп у глибоких підʼясеневих дефектах
Дисталізована дуга - при препаруванні найбільш дистальних зубів - необхідне місце, звичайні клампи його тільки забирають, а от клампи з дисталізованою дугою будуть вам чудовими помічниками.
Якірний/ретракційний кламп - якірний тримає кофердам, ретракційний тримає приясеневу частину
Зубці - надають більшої жорсткості, агресивності клампу та міцно утримують кофердам
Матеріал - Металевий/Пластиковий
Пластиковий SoftClamp не чинить сильного тиску на зуб, володіє доброю фіксацією, у деяких випадках може
слугувати альтернативою металевим.